Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.
Co to jest Ecodesigne?

Od lipca 2018 na rynku oferowane są tylko kotły 5 klasy, które emitują znacznie mniej szkodliwych pyłów do atmosfery. W 2020 roku weszły w życie kolejne wytyczne, czyli EcoDesign, który jeszcze bardziej zaostrzy przepisy, wprowadzając wskaźnik sezonowej sprawności energetycznej. Kotły spełniające te wymagania kwalifikują się do dotacji "Czyste powietrze".

Urządzenia, które spełniają powyższe normy, charakteryzują się wyższą sprawnością oraz łatwością obsługi co przekłada się na komfort użytkowania, jak i oszczędność w ogrzewaniu. Tego typu rozwiązanie z pewnością naznacza się najwyższą jakością dostępną na rynku i do tego zmierza się w całym kraju, by takie właśnie kotły były w każdym polskim domu, ponieważ są one bardziej ekologiczne.

Czym jest EcoDesigne?

Ecodesign znany też jako ekoprojekt to wytyczne parlamentu europejskiego dotycząca wymagań energetyczno-emisyjnych dla kotłów co. Ekoprojekt określa kryteria szerzej niż podział na obecne klasy. Aby kocioł otrzymał certyfikat 5 klasy, wystarczy, że spełni wymagania normy dla pracy z daną mocą. Ecodesign wymaga od nowoczesnego kotła gwarancji na wysoką sprawność działania oraz niski stopień emisji zanieczyszczeń podczas całego czasu użytkowania.

Ogrzewamy nasze domy przez 5 do 6 miesięcy rocznie i bardzo istotne jest, aby piec, przez cały ten okres pracował na odpowiednio wydajnym poziomie. Znaczek ecodesign na kotle co informuje nas, o tym, że dane urządzenie spełnia sezonowe normy emisji zanieczyszczeń także w warunkach, gdy nie palimy z mocą jednostkową. Zdolność energetyczna takiego kotła to ponad 90%, co pozwala na spore oszczędności paliwa. Dla porównania tradycyjne kotły zasypowe miały sprawność w granicach 60-80%.

Piece CO - Kotły Mocek

Firma Kotły Mocek została założona w 2004 roku. Od samego początku istnienia przedsiębiorstwa firma pasjonowała się projektowaniem oraz produkcją wysokiej jakości kotłów centralnego ogrzewania, w głównej mierze przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych. 

do góry
Mobilny doradca
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl