
Piece na pellet cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Wpływ na to mają nie tylko nowe przepisy, które dotyczą sposobów ogrzewania domu, ale również i to, że są to kotły ekologiczne oraz bardzo tanie w eksploatacji. Co ważne, żeby obniżyć koszt inwestycji związanej z ich zakupem można skorzystać, z jednej z licznych form dofinansowania do pieca na pellet.
Kto i jak może otrzymać dofinansowanie do kotłów?
Dofinansowanie na kotły pelletowe w ramach programu Czyste Powietrze przysługuje osobom fizycznym, ale także spółdzielniom, fundacjom oraz wspólnotom mieszkaniowym. Z dofinansowania nie mogą niestety skorzystać osoby, które są dopiero w trakcie budowy nowego domu, ponieważ przeznaczone jest ono na wymianę starych oraz nieefektywnych źródeł ciepła, czyli tak zwanych kopciuchów. Dofinansowanie może uzyskać osoba, która zlikwiduje stary piec węglowy, a na jego miejsce zakupi nowy, proekologiczny kocioł grzewczy. Dofinansowanie jest wypłacane po zakończeniu prac oraz zaakceptowaniu wniosku rozliczeniowego. Natomiast zasady przyznawania dofinansowania mogą różnić się w zależności od miasta/gminy. Dofinansowanie na piece pelletowe uzyskiwane jest na podstawie złożenia odpowiedniego wniosku do urzędu miasta łącznie z wymaganymi załącznikami. Następnie kontrolerzy sprawdzą, czy osoba, która złożyła wniosek rzeczywiście jest właścicielem starego kotła grzewczego. Kolejny etap, to podpisanie umowy o dofinansowanie. Po podpisaniu umowy jest czas na realizację inwestycji, a po jej zakończeniu trzeba złożyć wniosek rozliczeniowy wraz z fakturami za wykonane usługi oraz zakup odpowiedniego urządzenia. Pamiętajmy o tym, że wniosek należy złożyć przed rozpoczęciem inwestycji, a wymianę starego pieca rozpocząć dopiero po podpisaniu umowy.
Oferta firmy Kotły-Mocek
Jeżeli poszukujecie proekologicznych kotłów 5 klasy, to oferta naszej formy Cię zainteresuje. Posiadamy nowoczesne urządzenia grzewcze w bardzo atrakcyjnych cenach, które posiadają innowacyjny palnik KIPI oraz automatyczny podajnik.