Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.
Ekologiczne piece na ekogroszek

Kotły ekologiczne powstały w jednym bardzo ważnym celu, a mianowicie chodzi o zminimalizowanie emisji zanieczyszczeń produkowanych przez urządzenia centralnego ogrzewania. Działają one zgodnie z normą, która dokładnie określa zakres emisji zanieczyszczeń oraz sprawność. Te właśnie piece co znacząco ograniczają emisję spalin i w większości są zautomatyzowane. Nie wymagają więc dużej pracy, są łatwe do czyszczenia oraz działają przy użyciu specjalistycznych systemów. Największą zaletą kotłów ekologicznych jest ich nieprzyczynianie się do powstawiania smogu, zużywanie mniejszej ilości paliwa, ale również mało pracochłonna obsługa.

Czym jest ekogroszek?

Pokruszony w procesie przerobu węgiel jest przesiewany przez specjalne sita, aby uzyskać ziarna od 5 mm do maksymalnie 25 mm. Kariera ekogroszku rozpoczęła się wraz ze spopularyzowaniem kotłów retortowych z zasobnikiem oraz podajnikiem. Obiektywnie patrząc, ekogroszek należy do tej samej grupy opałowej, co węgiel orzech bądź kostka. Jednak porównując ekogroszek do zwykłego węgla kamiennego, to zdecydowanie ten rodzaj paliwa jest z całą pewnością bardziej ekologiczny oraz nie wpływa szkodliwie na środowisko.

Na czym polega ‘ekologiczność’ ekogroszku?

Bardzo negatywne oceny węgla kamiennego jako paliwa wynikają z bardzo wysokiej emisji zanieczyszczeń środowiska podczas spalania. Chodzi tutaj głównie o wydzielanie do atmosfery związków siarki oraz azotu, a też dwutlenku węgla i pyłu. Zasługujący na przedrostek „eko” drobny węgiel kamienny musi posiadać odpowiednie parametry:

• Wartość opałowa powyżej 24 000 kJ/kg;
• Granulacja – od 5 mm do 25 mm;
• Bardzo niska zdolność spiekania;
• Zawartość popiołu poniżej 10%;
• wilgotność poniżej 10%,
• zawartość siarki poniżej 1,0%,

Zalety ogrzewania ekogroszkiem

Ogrzewanie ekogroszkiem to przede wszystkim niesamowita wygoda. W przypadku tego rodzaju pieca praktycznie nie martwimy się o odpowiednią temperaturę w naszym domu. Po odpowiednim wyregulowaniu pieca cały proces ogrzewania realizuje się automatycznie, a my nie mamy potrzeby niczym się przejmować. Kolejną ważną zaletą tego rodzaju paliwa jest fakt, że ogrzewanie nim jest dużo korzystniejsze dla środowiska. W porównaniu do opalania olejem czy zwykłem węglem ekogroszek nie emituje tak ogromnej ilości zanieczyszczeń.
Jeżeli jesteś zainteresowany wymianą starego pieca na nowoczesny, ekologiczny kocioł 5 klasy, to koniecznie sprawdź naszą ofertę na kotly-mocek.pl.

 

 

do góry
Mobilny doradca
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl