Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.
Jak prawidłowo ustawić sterowniki w kotle klasy 5?

Od lipca 2018 możemy zakupić wyłącznie kotły klasy 5, czyli emitujące znacznie mniej szkodliwych pyłów do atmosfery. Natomiast w 2020 roku weszła w życie kolejna dyrektywa, czyli EcoDesign, która zaostrza jeszcze bardziej przepisy poprzez wprowadzenie wskaźnika sezonowej sprawności energetycznej. Kotły spełniające te wymagania kwalifikują się do dotacji "Czyste powietrze".
Urządzenia, które spełniają wyżej wymienione normy cechują się przede wszystkim wyższą sprawnością i łatwością obsługi, co przekłada się oczywiście na oszczędne ogrzewanie, ale również na komfort użytkowania. Obecnie w całym kraju dąży się do tego, aby takie ekologiczne kotły pojawiały się w polskich domach.

Od czego zacząć ustawianie sterowników?

Kotły klasy 5 kojarzone są z bardzo wysoką wydajnością, ekologią oraz oszczędnością. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wymianę starego kopciucha na nowy piec, jeżeli ma on pozwolić na poprawę domowego budżetu, ale również wpłynąć pozytywnie na środowisko.
Kotły klasy 5 dysponują wieloma systemami automatyzacji, które gwarantują wygodę oraz komfort użytkowania, na przykład zastosowanie podajnika, pozwala na załadunek pieca raz na kilka dni. Jeżeli jednak pojawiają się systemy oraz instalacje, które mają za zadanie wyręczanie nas w czynnościach eksploatacyjnych, zazwyczaj również pojawia się konieczność ustawienia odpowiednio sterowników, które odpowiadają za prawidłową pracę pieców.

3 parametry

W ustawieniach sterowników kotła 5 klasy znajdziemy zazwyczaj czas podawania, przerwę podawania oraz moc nadmuchu. Na pierwszy rzut oka jest to proste i logiczne, jednak w praktyce zawsze warto być uważnym, ponieważ czasami nawet jedna sekunda różnicy może być bardzo istotna. Ustawianie sterowników zaczynamy zawsze od podstawowego poziomu:

  •  Czas podawania 5 sekund
  •  Przerwa w podawaniu 40 sekund
  •  Moc nadmuchu: 50%

Ustawiając sterowniki kotłów klasy 5 musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Pierwszy parametr zawsze należy zostawić tak, jak ustawił go producent pieca, manewrujemy natomiast drugim do odpowiadającego nam poziomu oraz trzecim regulujemy efekt grzania. Na rynku znajdziemy dużo bardziej zaawansowane technologicznie kotły klasy 5. Należy jednak nie zapominać o tym, aby skupić się na podstawach, czyli wyżej wymienionych kwestiach, które umożliwią nam poprawne ustawienie nawet najtrudniejszego modelu.

Jeśli planujecie zakup kotła z systemem automatycznego podawania paliwa warto zapoznać się z ofertą firmy Kotły Mocek. Dostępne w ofercie ekologiczne kotły 5 klasy pozwalają na dokładną regulację parametrów grzewczych. Zapraszamy do kontaktu.

do góry
Mobilny doradca
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl