Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.
Różnica kosztów ogrzewania między gazem a pelletem

W warunkach klimatycznych, w jakich obecnie żyjemy, niemożliwością jest wybudowanie domu bez centralnego ogrzewania. Właśnie w tym momencie pojawia się pytanie, czym ogrzejemy nasz dom? Wbrew pozorom nie jest to łatwy wybór. Jeżeli porównamy ceny paliwa wykorzystywanego do ogrzewania naszych domów odpowiedź nasuwa się samoistnie, a mianowicie węgiel, który jest najtańszy. Ale nie wolno nam również zapominać o tym, że węgiel jest odpowiedzialny za emisję bardzo szkodliwych związków do naszej atmosfery oraz za powstawanie smogu. Jeżeli chcemy wybrać ekologiczne ogrzewanie, to powinniśmy postawić na ekologiczne paliwo. Obecnie najczęściej wybieramy ogrzewanie pelletem bądź gazem zmiennym.

Pellet czy gaz co lepsze?

Wszystko zależy od tego, co wolimy. Pellet jest bardzo ceniony na rynku ze względu na swoje ekologiczne właściwości. Z kolei gaz często jest używany do ogrzewania domów o dużym metrażu. Tak więc koszty ogrzewania domu pelletem, a koszty ogrzewania gazem ziemnym są bardzo zróżnicowane. Co to dla nas oznacza? Koszty te są zależne od kilku czynników. Koszt ogrzewania domu pelletem jest zależny od wielkości domu, ale również od ceny, jaką będziemy musieli zapłacić za tonę tego paliwa. Niemniej jednak, żebyśmy mogli policzyć całkowity koszt warto dodać do tej kwoty także cenę kotła. A Jak wygląda sytuacja z gazem? Tu kilka czynników ma bardzo duży wpływ. Po pierwsze jest to metraż powierzchni, jaką będziemy ogrzewać, ale także rodzaj kotła. Kotły starszej generacji powodują, że koszty ogrzewania są niejednokrotnie wyższe nawet o 200 procent. Dlatego decydując się na kotły gazowe, musimy dokładnie zapoznać się z aktualną ofertą piecy.

Ogrzewanie pelletem jest bardziej opłacalne

Ceny pelletu, podobnie jak ceny innych paliw nieustannie wzrastają, jednak tutaj sytuacja wygląda bardziej stabilnie, niż w przypadku gazu. W obliczu ogólnego wzrostu cen, niestety może się okazać, że pellet będzie najtańszym paliwem. Obecnie ceny pelletu są najbardziej stabilnie, mimo, że ceny drewna stale rosną. Wybór paliwa, jakim jest pellet najczęściej związany jest z jego ekologicznymi właściwościami. Pellet jest również bardzo dobra alternatywą dla budynków, które nie posiadają dostępu do sieci gazowej, a ogrzewanie tym paliwem jest równie czyste oraz bez inwazyjne, co w przypadku gazu.

Oferta firmy Kotły-Mocek

Jeżeli poszukujecie nowoczesnych i ekologicznych kotłów pelletowych, to zapoznaj się z bogatą ofertą formy Kotły-Mocek. Oferuje ona szeroki wybór piecy nie tylko pelletowych, ale również kotłów na ekogroszek w dobrych cenach.

do góry
Mobilny doradca
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl