Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.
Zasady działania kotłów 5 klasy

Jeszcze do niedawna kotły podzielone były na trzy klasy 1, 2, 3, a każda z nich miała wyznaczone normy emitowanych zanieczyszczeń. Normy te były niestety tak łagodne, że kotły te popularnie nazywane są kopciuchami. W 2012 roku opracowano dodatkowe normy dla kotłów klasy 4 oraz 5. Dopuszczalne wielkości zanieczyszczeń obniżono w stosunku do ich poprzedników aż kilkakrotnie, ponieważ ma to przede wszystkim służyć poprawie stanu powietrza.

Kotły klasy 5 – działanie, budowa

Konieczność sprostania nowym wymaganiom jakościowym oczekiwała od producentów kotłów dokonania szeregu zmian konstrukcyjnych w dotychczasowych modelach. Dzięki temu kotły 5 klasy nie tylko stały się bardziej ekologiczne, ale również wygodniejsze w obsłudze. Przede wszystkim proces spalania został zupełnie zautomatyzowany. Kotły, które spełniają wymogi 5 klasy, są kotłami na ekogroszek lub na pellet, które są paliwami o znacznie mniejszej zawartości szkodliwych substancji. Paliwo ze zbiornika wydzielane jest automatycznie za pomocą podajnika ślimakowego albo retortowego, a jego ilość dobierana jest bardzo dokładnie przez sterowniki, które jednocześnie regulują odpowiedni dopływ powietrza.

Kotły klasy 5 posiadają również specjalną budowę komory spalania oraz przewodów dymnych. Wyłożone są one materiałami ceramicznymi, dzięki którym wewnątrz można uzyskać bardzo wysokie temperatury pozwalające na spalenie substancji lotnych. Przewody dymne bardzo często wyposażone są w tak zwane zawirowywacze, które mają za zadanie zatrzymywać pyły i powodować oziębienie spalin. To bardzo znacząco zwiększa sprawność cieplną kotłów, która powinna wynosić powyżej 90%.

Oferta firmy Kotły – Mocek

Firma Kotły - Mocek została założona w 2004 roku. Piece firmy Kotły - Mocek wyróżniają się bardzo wysoką jakością. Do tego są to piece 5-klasy. Oznacza to, że należą one do pieców najbardziej przyjaznych środowisku naturalnemu. Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem kotłów firmy Mocek, to sprawdź ofertę na kotły-mocek.pl.

do góry
Mobilny doradca
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl