Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.
Dyrektywa czyste powietrze z kotłami na pellet

Pellet są to granulaty uzyskane z trocin, wiórów i zrębków drzewnych, które są sprasowane pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu niewielka objętość (6 lub 8- milimetrowe granulki) zawierają w sobie sporo substancji, z której można uzyskać dodatkową ilość ciepła. Paliwo grzewcze dozowane jest do kotła automatycznie. Pellet rozpala się przez grzałki, które są uruchamiane automatycznie przez sterownik pieca. Kocioł na pellet wyposażony jest również w systemy gaszenia płomienia.

Piece na pellet - zalety

Pellet ze względu na swoje właściwości jest obecnie bardzo często wykorzystywany do ogrzewania budynków jednorodzinnych, ponieważ podczas procesu spalania powstaje jedynie bardzo mała ilość popiołu, ale również znikome ilości dwutlenku węgla. Istotną zaletą paliwa, jakim jest Pellet to fakt, że nie zawiera on szkodliwych substancji oraz nie emituje nieprzyjemnych zapachów. Niskiej jakości paliwo może spowodować zapchanie się podajnika bądź wytwarzanie bardzo dużej ilości popiołu. Wybierając pellet, musimy zwrócić szczególną uwagę na parametry, które określają wymiar oraz gęstość paliwa, dopuszczalną zawartość pyłu, ale także wilgotność, która nie powinna przekraczać 10% i wartość opałową. Trzeba również pamiętać o jego odpowiednim transporcie i przechowywaniu. Ogrzewanie pelletem znacząco obniża miesięczne rachunki, ale także daje nam pewność, że ogrzewamy dom w sposób bezpieczny dla domowników oraz przyjazny dla środowiska.

Kilka zalet pieca na pellet:

• wydajność - posiada dobre parametry energetyczne
• ogrzewanie przyjazne środowisku - wiele kotłów na pellet spełnia wymagania energetyczno-emisyjne najwyższej klasy 5
• pellet zawiera mniej wilgoci niż sezonowe drewno, dzięki temu jest łatwo zapalne
• brak pyłu w kotłowni
• niewielki rozmiar oraz masa ułatwiają automatyczne dozowanie przez podajnik i pozwala na dozowanie przez podajnik ślimakowy
• wygodny w transporcie – zapakowany w workach
• czysty materiał opałowy
• podczas spalania pelletu powstaje znacznie mniejsza ilość popiołu, który można traktować jako naturalny nawóz i rozsypać na działce czy w ogrodzie

Pellet – ekologiczne paliwo przyszłości

Pellet to drobne granulki, które są wytwarzane z odnawialnych surowców pochodzenia roślinnego – głównie z odpadów drzewnych, bez sztucznych dodatków. Granulki ulegają biodegradacji, natomiast surowce do ich produkcji należą do grupy odnawianych. Pellet jest nie tylko bardzo ekologiczny, ale również jest to paliwo wysokokaloryczne, zatem również ekonomiczne. Przy opalaniu pelletem praktycznie nie powstają żadne odpady. Kurz drzewny jest zdecydowanie łatwiejszy do usunięcia niż pył węglowy, dlatego piece na pellet cechują się czystością oraz łatwiejszą obsługą od tradycyjnych pieców węglowych. W piecach pelletowych większość czynności jest zautomatyzowana, a sama obsługa sprowadza się do dorzucania opału mniej więcej raz na tydzień.
Jak dopasować moc kotła na pellet?
Moc kotła dobierana jest na podstawie powierzchni grzewczej. Warto zaznaczyć, że przez wiele miesięcy piec ustawiony jest na minimalnym trybie pracy. Nie warto dobierać większej mocy niż jest doradzana, ponieważ nastąpi zwiększenie zużycia pelletu oraz zanieczyszczenie kotła oraz powietrza.

Kotły na pellet pomagają w walce ze smogiem

Problem walki ze smogiem oraz sporymi zanieczyszczeniami w postaci pyłów zawieszonych wymaga zaangażowania całego naszego społeczeństwa. Dofinansowanie na niskoemisyjne kotły 5 klasy w programie Czyste Powietrze jest jednym z skutecznych narzędzi, jakie daje Państwo, żeby wspomóc w tych działaniach wszystkich mieszkańców kraju. Głównym założeniem, a jednocześnie bardzo ważnym celem, jaki realizuje rządowy program, jest drastyczna redukcja emisji związków lotnych do atmosfery, które są bardzo szkodliwe. Te szkodliwe substancje powstają w dużej mierze poprzez spalanie bardzo niskiej jakości paliwa w starych piecach, które są niedostosowane do obecnie nowoczesnych norm. Gospodarstwa domowe ogrzewane starymi piecami, ale także nieodpowiednim opałem są głównym źródłem wszelkich zanieczyszczeń zawieszonych PM 10 oraz 2.5 w dużych aglomeracjach miejskich.

do góry
Mobilny doradca
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl