Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.
Kocioł na pellet VS kocioł na ekogroszek

Wybór sposobu ogrzewania oraz wybór pieca to bardzo ważna decyzja w trakcie budowy każdego domu. Wydatki, które ponosimy na ogrzewanie, stanowią największą część pośród kosztów użytkowania gospodarstwa jednorodzinnego. W związku z tym jeszcze przed rozpoczęciem etapu budowy domu warto przeanalizować różne sposoby na jego ogrzanie. Szczególną uwagę należy zwrócić na koszty zakupu urządzeń, koszty ich eksploatacji, jak i komfort ich użytkowania. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się kotły na ekogroszek oraz kotły na pellet. Poniżej przedstawimy ich zalety.

Kotły na pellet

Kocioł na pellet jest najczęściej wybieranym typem kotłów na biomasę. Rozwiązanie to jest przyjazne dla środowiska, ale również wydajne oraz bardzo komfortowe w użytkowaniu. Zacznijmy jednak od wyjaśnienia czym jest pellet. Pellet jest paliwem stałym, jest to granulat uzyskiwany z biomasy, który może być spalany zarówno w instalacjach grzewczych jak i w kominkach. Powstaje on z odpadów drzewnych oraz z produktów ubocznych rolnictwa. Odmian pelletu istnieje bardzo wiele, w zależności od składu oraz stopnia spalania nadaje się do różnych zastosowań. Wartość opałowa pelletu zależna jest od surowców z jakich go wytworzono, przeważnie zamyka się w przedziale około 13-19 MJ/kg. Dzięki niewielkim rozmiarom granulat może być automatycznie podawany do kotła przy użyciu podajnika ślimakowego lub przenośnika taśmowego. Pellet jest bardzo wygodny w użytkowaniu i w przeciwieństwie do węgla, łatwiej jest go przechowywać.

Kotły na ekogroszek

W przypadku pieców na ekogroszek nie musimy się martwić o odpowiednią temperaturę w domu, ponieważ prawidłowo ustawione parametry kotła pozwolą automatycznie dopasować temperaturę do aktualnych potrzeb grzewczych. Dzięki temu piece na ekogroszek są bardziej oszczędne i ich ceny przystępne, więc jest to inwestycja bardzo opłacalna. Dodatkowo ekogroszek jest sprzedawany w workach, co szczególnie doceniają osoby nie mające gdzie przechowywać opału. Mogą zakupić jego mniejsza ilość uzupełniając go na bieżąco w miarę zapotrzebowania. Ogrzewanie za pomocą ekogroszku jest korzystniejsze dla środowiska niż ogrzewanie węglem, ponieważ emituje on mniej zanieczyszczeń. Spełnia także wszystkie niezbędne normy Unii Europejskiej, które dotyczą minimalnej zawartości siarki oraz wytwarzanego popiołu.

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem kotła 5 klasy na ekogroszek lub pellet zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Kotły – Mocek.

do góry
Mobilny doradca
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl