Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.
Kotły CO dotacje

Smog niesie ze sobą sporo negatywnych skutków. Pierwsze, co przychodzi nam do głowy to dolegliwości związane z oddychaniem - zanieczyszczone powietrze nasila objawy astmy czy zakażeń układu oddechowego. Długotrwałe skutki smogu powodują kaszel, niewydolność płuc i zapalenie oskrzeli, mogą nawet prowadzić do śmierci. Państwo w ramach walki ze smogiem, oferuje pomoc pieniężną do zakupu ekologicznego pieca. Wiele gmin udziela dotacji na wymianę starego pieca. Sprawdź o jakie dofinansowanie możesz się ubiegać, jeśli mieszkasz w mieście na prawach powiatu.

Forma dotacji na kotły CO

Bardzo często dofinansowanie do pieca jest udzielane w formie dotacji. Jakie warunki należy spełnić, aby takie dofinansowanie otrzymać? Wystarczy zlikwidować stary piec węglowy i zakupić proekologiczne urządzenie grzewcze - kotły gazowe, kotły na biomasę lub urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii czy też kotły na węgiel nowej generacji. Istnieje także możliwość podłączenia domu do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Dotacje na zakup pieca otrzymać mogą najemcy lokali komunalnych, wspólnoty mieszkaniowe jeśli jej członkowie korzystają z ciepła wytworzonego we wspólnej kotłowni oraz właściciele lokali mieszkalnych lub nieruchomości o charakterze mieszkalnym - osoby fizyczne, w tym prowadzące działalność gospodarczą w lokalu mieszkalnym.

Wysokość dotacji na kotły CO

Nie ma stałej określonej kwoty dofinansowania. Jej wysokość jest różna i uzależniona od środków, którymi dysponuje dane miasto. Najczęściej miasta ustalają procentowy udział zwrotu kosztów przeznaczonych na inwestycję przy ustaleniu maksymalnej sumy dofinansowania. Osoby, które zdecydowały się na wymianę pieca i ubiegają się o dotacje mogą liczyć na zwrot od 40 do 100%.

Formalności

Jeśli planujemy wymienić piec i ubiegać się o dotację, w pierwszej kolejności sprawdźmy, czy taka się nam należy. Niestety, nie wszystkie gminy udzielają dofinansowania. Jeśli okaże się, że istnieje możliwość ubiegania się o dotację warto sprawdzić jakie warunki należy spełnić i kolejno wypełnić wnioski wraz z załącznikami. Bardzo ważną kwestią jest dołączenie dokumentu, który potwierdzi prawo własności lub użytkowania wieczystego danego lokalu czy nieruchomości oraz kosztorys inwestycji wraz z demontażem i montażem pieca.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, pozostało tylko podpisanie umowy z gminą. W tym momencie można wymienić piec zachowując wszelkie rachunki, na podstawie których będziemy się rozliczać.

Kotły CO na dotacje - nasza oferta

Firma Kotły Mocek od samego początku zajmuje się projektowaniem i produkcją wysokiej jakości kotłów centralnego ogrzewania. W trosce o środowisko nasza firma skupia dużą uwagę na produkcji, ulepszaniu oraz promowaniu kotłów z automatycznym podawaniem paliwa. Zaletami naszych produktów jest fakt, że spełniają wymogi 5-klasy wg normy PN-EN-303-5:2012 oraz są zgodne z Dyrektywa Parlamentu Europejskiego EKODESIGNE. Użytkownicy chwalą sobie także wysoką sprawność energetyczną oraz łatwe czyszczenie - wyłącznie z przodu kotła. Dodatkowo oferujemy 5 letnią gwarancję, obejmującą bezpłatną naprawę kotła.

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą lub nie wiesz na jaki kocioł się zdecydować, zapraszamy do kontaktu – doradzimy!

do góry
Mobilny doradca
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl