Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.
Nowoczese kotły pelletowe z palnikiem KIPI

Pellet jest produktem grzewczym dostępnym w postaci granulatu. Powstaje on w wyniku sprasowania pod wysokim ciśnieniem rozdrobnionego drewna, trocin, słomy oraz pędów wierzby energetycznej. Jest to paliwo ekologiczne, a podczas jego spalania emisja substancji smolistych jest naprawdę bardzo niska. Kotły pelletowe należą więc do urządzeń spełniających najwyższe normy ekologiczne oraz stanowią zdecydowanie godną polecenia alternatywę dla pieców na węgiel, a nawet gaz.

Dlaczego pellet jest bardzo dobrym paliwem?

Zanim zaczniemy poszukiwania kotła pelletowego, powinniśmy rozeznać się, dlaczego ten granulat, będący paliwem w tych urządzeniach, jest godny naszej uwagi. Podstawowa i najważniejsza zaleta tego paliwa wynika z faktu, iż jest to odnawialne źródło energii. Pellet drzewny jest także paliwem wysokokalorycznym, czyli 1 tona pelletu zastąpić może około 450 – 470 l oleju opałowego, około 570 m sześciennych gazu ziemnego oraz około 0,8 tony ekogroszku. Natomiast z jednej tony spalonego pelletu zostaje tylko 5 kilogramów nietoksycznego popiołu, który możemy wykorzystać na przykład jako bardzo dobry nawóz do roślin. Dla porównania - tona węgla daje około 150 kg odpadu, którego samodzielnie nie będziemy w stanie zutylizować. Pellet jest łatwy w przechowywaniu, ponieważ jest pakowany najczęściej w worki o wadze 15 kg lub 25 kg. Trzeba jednak pamiętać, aby przechowywać go w suchym i przewiewnym miejscu, ponieważ gdy naciągnie on wilgocią, traci swoje właściwości jako paliwo ekologiczne. Ponadto ogrzewanie tym właśnie paliwem nie powoduje zabrudzenia pomieszczeń, natomiast sam pellet nie zawiera substancji szkodliwych więc emisja CO2 jest praktycznie zerowa. Paliwo to nie powoduje również alergii oraz nie emituje przykrych zapachów.

Palniki KIPI w piecach pelletowych

Palniki KIPI są to w pełni zautomatyzowane urządzenia najnowszej generacji, które umożliwiają spalanie pelletu, ale również agro-pelletu. W tym właśnie palniku zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne mechanizmu czyszczenia, czyli komorę rotacyjną spalania oraz komorę nadmuchową co sprawia, że palnik sam oczyszcza się z popiołów. Zastosowane tego palnika w piecach pelletowych gwarantuje bezawaryjną pracę pieca oraz przedłuża jego żywotność. Ogrzewanie pelletem jeszcze nigdy nie było tak proste, ponieważ pełna automatyka oraz brak konieczności czyszczenia gwarantują oszczędność czasu oraz wysoki komfort użytkowania.

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem pieca pelletowego z innowacyjnym palnikiem KIPI, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą firmy Kotły-Mocek na ktoly-mocek.pl.

 

do góry
Mobilny doradca
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl