Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.
Nowoczesne kotły ecodesing z automatycznym podajnikiem

W dzisiejszych czasach coraz większą rolę odgrywa troska o środowisko naturalne. Niestety coraz wyższy poziom emisji spalin, a co za tym również idzie, szkodliwe zjawisko smogu, skłoniło Unię Europejską do wprowadzenia tak zwanej dyrektywy Ecodesign, która wskazuje wymogi, jakie musi spełniać nowoczesny sprzęt grzewczy. Od 2020 roku w życie weszło rozporządzenie Ecodesign na kotły CO. Zgodnie z nim, od tych urządzeń grzewczych będzie wymagało się bardzo wysokiej sprawności, ale także niskiej wartości emisji, zarówno przy eksploatacji z pełną oraz obniżoną mocą.

Kocioł zgodny z normą, to czyste powietrze

Przy wyborze kotła musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim wpływ jego eksploatacji na środowisko naturalne, czyli ile zanieczyszczeń emituje on do atmosfery. Jeżeli porównamy kocioł 5 klasy z tym w 3 klasie mamy wyraźne różnice. Nawet 3 razy mniej pyłów jest uwalnianych do atmosfery w najbliższym otoczeniu, a to bardzo dużo, ponieważ problem smogu staje się coraz większy. Użytkując nowoczesny kocioł 5 klasy pamiętajmy, że musimy używać tylko dobrej jakości opału, który, co prawda jest nieco droższy, ale z całą pewnością daje więcej ciepła i ma dużo mniej szkodliwy wpływ na atmosferę.

Kocił 5 klasy – efektywne palenie

W kotłach niższej klasy pali się mało efektywnie. Przez kotły niższych klas nieświadomie zanieczyszczamy swoją okolicę oraz podnosimy koszty za ogrzewanie, które i tak jest najbardziej kapitałochłonne w wielu gospodarstwach domowych. Nowoczesne kotły 5 klasy to najczęściej modele, które posiadają automatyczny podajnik, a proces spalania nadzoruje automatyka, dzięki takiemu rozwiązaniu my mamy czyste ręce, a nasze ogrzewanie jest niesamowicie efektywne, ale także ekologiczne, ponieważ optymalizacja procesu spalania to jednocześnie bardzo niska wartość emisji.

Oferta firmy Kotły-Mocek

Jeżeli poszukujecie nowoczesnych i ekologicznych kotłów 5 klasy, to w naszej ofercie znajdziecie bardzo bogaty wybór kotłów na pellet oraz ekogroszek. Nasze kotły posiadają nie tylko automatyczne podajniki, ale także są wyposażone w nowoczesne palniki Kiki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszej firmy.

do góry
Mobilny doradca
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl