Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.
Piece ekologiczne

Moda na ekologię w bardzo szybkim tempie dotarła na place budowy. Kiedy stajemy przed wyborem systemu ogrzewania, mamy na względzie nie tylko cenę grzejnika oraz paliwa do niego, ale także bardzo ważną dla nas ekologię, czyli brak szkodliwych produktów spalania. Jakie parametry techniczne powinien posiadać piec, aby zasłużyć na zaszczytne miano pieca ekologicznego?

Ogrzewanie tradycyjne a ekologiczne

Problem smogu, który dotyczy bardzo wielu polskich miast, staje się niestety z roku na rok coraz bardziej palący. Szkodliwe substancje powstają w piecach starego typu, a także na skutek spalania materiałów, które są całkowicie nie przeznaczone do domowej utylizacji, czyli wszelkiego rodzaju śmieci czy stare, lakierowane i politurowane meble. Jedynym pozytywnym efektem kontaktu ze smogiem jest ogromne zwiększenie naszej świadomości w zakresie zagrożeń, jakie niestety niesie nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych, ale także zainteresowanie korzyściami, jakie daje nam wymiana starych kotłów na nowoczesne modele, które są o wiele bardziej efektywne oraz spełniają obowiązujące obecnie normy.

Piece całkowicie zgodne z ekologią

Osoby, które są zainteresowane wymianą starego kotła grzewczego na całkowicie nowy, bardziej ekologiczny, mają wiele możliwości wyboru. Trudno jednoznacznie polecić uniwersalne oraz najlepsze dla wszystkich rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ rezygnacja ze starego kotła i decyzja co do modernizacji systemu ogrzewania, bądź wybór nowszego modelu urządzenia jest kwestią indywidualną, związaną między innymi z możliwością zakupu ekologicznych paliw w atrakcyjnej cenie, dostępnością infrastruktury sieci ciepłowniczej, ale także sieci gazowej czy na przykład ograniczeniami technologicznymi lub architektonicznymi, jakie występują w konkretnych budynkach. Spośród wielu możliwości, jakie rysują się przed wszystkimi, którzy obecnie wymieniają kotły C.O, powinniśmy wyróżnić:

  • zakup kotła na takie samo paliwo, jakie stosujemy obecnie, ale o większej efektywności spalania oraz mniejszej emisyjności substancji szkodliwych,
  • wymiana starego pieca na kocioł opalany ekologicznym paliwem, takim jak na przykład pellet lub ekogroszek.

Oferta firmy Kotły-Mocek

Firma Kotły-Mocek, to firma z wieloletnim doświadczeniem w temacie centralnego ogrzewania. Oferują swoim klientom innowacyjne i całkowicie ekologiczne kotły 5 klasy w bardzo dobrych cenach. Jeżeli jesteś w trakcie wymiany swojego starego pieca, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

do góry
Mobilny doradca
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl