Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.
Walka ze smogiem – kotły 5 klasy są rozwiązaniem!

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce to niestety bardzo realny problem, który niesie za sobą dotkliwe konsekwencje. Wpływ smogu na zdrowie jest notowany na ogromną skalę, nie tylko w zakresie chorób układu oddechowego. Smog to sprytny i cichy zabójca, którego stanowczo powinniśmy się obawiać oraz skutecznie z nim walczyć. Czym zatem jest smog i jak z nim skutecznie walczyć?

Czym jest smog?

Znana wszystkim nazwa smog pochodzi od dwóch wyrazów anglojęzycznych: smoke czyli dym oraz fog czyli mgła. Takie połączenie doskonale definiuje istotę tego problemu. Innymi słowy smog jest połączeniem trzech czynników, a mianowicie zanieczyszczeń wyprodukowanych przez ludzi, mgły, ale również ciszy atmosferycznej. To ostatnie zjawisko oznacza całkowity brak występowania wiatrów. W ten sposób tworzy się mgła zanieczyszczeń. Smog widoczny jest gołym okiem, zwłaszcza ze sporej odległości. W okresie bardzo dużego poziomu zanieczyszczeń powietrze przestaje być przejrzyste, pojawiają się problemy z oddychaniem, ponieważ powietrze jest bardzo ciężkie, wilgotne, a także wokół unosi się uporczywy zapach. Wynika to z faktu, że na zanieczyszczenia powietrza składają się najczęściej pyły, kwaśne gazy, ołów, dwutlenek siarki, tlenek węgla, ale również tlenki azotu.

Kotły CO w walce ze smogiem

Skuteczna walka ze smogiem musi przebiegać na kilku płaszczyznach. Natomiast największy zakres ma zmiana przepisów dotyczących urządzeń grzewczych. Ustawa antysmogowa całkowicie wyklucza produkcję kotłów centralnego ogrzewania, które nie spełniają norm ekologicznych. Ich miejsce natomiast zajmują kotły 5 klasy, które są dużo bardziej wydajne oraz emitują kilka krotnie mniej zanieczyszczeń do atmosfery. Kotły na pellet oraz ekogroszek wydalają dym prawie całkowicie czysty. To bardzo ważny i ogromny krok w walce ze smogiem, ponieważ aż 70% domów jednorodzinnych ogrzewanych jest jeszcze kotłami na węgiel. Bardzo ważne znaczenie ma również jakość paliwa stałego.

Jeżeli jesteś zainteresowany zmianą starego pieca na nowoczesny i ekologiczny kocioł 5 klasy, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą firmy Kotły – Mocek.

 

do góry
Mobilny doradca
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl