Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.
Dlaczego warto skorzystać z dotacji na kotły 5 klasy?

Obecnie branża kotłów, które są na paliwa stałe przeżywa ogromną rewolucję, ponieważ od 1 lipca 2018 roku obowiązuje zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, co jest zgodne z normą PN-EN 303-5:2012. Natomiast w praktyce oznacza to całkowite zniknięcie z rynku większości kotłów zasypowych, ale również sporej części kotłów z podajnikiem. Z kolei dla kupujących bardzo odczuwalny w tej sytuacji jest wzrost cen, ponieważ kotły 5 klasy to nie mały wydatek. Dla wielu właścicieli nieruchomości, które są ogrzewane pozaklasowymi kotłami CO na paliwa stałe zakup nowego pieca jest dość dużym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić.

czytaj całość »
Czym różnią się kotły pelletowe od kotłów na ekogroszek?

Wybór paliwa do ogrzewania domowego nie jest wcale łatwy. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na dostępność oraz jakość oferowanego paliwa. Bardzo istotnym kryterium jest przede wszystkim wpływ danego paliwa na środowisko naturalne, ale także koszty związane z jego eksploatacją.

czytaj całość »
Dotacja na proekologiczne kotły pelletowe

Piece na pellet cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Wpływ na to mają nie tylko nowe przepisy, które dotyczą sposobów ogrzewania domu, ale również i to, że są to kotły ekologiczne oraz bardzo tanie w eksploatacji. Co ważne, żeby obniżyć koszt inwestycji związanej z ich zakupem można skorzystać, z jednej z licznych form dofinansowania do pieca na pellet.

czytaj całość »
Czyste powietrze! Zadbajmy o nie z kotłami 5 klasy

Kotły CO produkowane przez firmę Kotły-Mocek to nowoczesne urządzenia, które pozwalają na efektywne ogrzewanie domów o różnorodnej powierzchni, ekonomicznie oraz co ważne w zgodzie z aktualnymi przepisami. Coraz częściej o cieple myślimy jako o ekologii, dlatego projektując kolejne urządzenia grzewcze, stawiamy na takie odpowiednie rozwiązania, które doskonale umożliwiają wszystkim Klientom zakwalifikowanie się do programu „Czyste Powietrze”. Jakie normy, więc muszą spełniać kotły CO oraz czym charakteryzują się kotły EcoDesign?

czytaj całość »
Wyższa dotacja na kotły pelletowe. Z kotłami Mocek, to tylko formalność

Od 1 lipca 2021 roku jest możliwe ubieganie się o wyższe niż jak dotąd wsparcie na zakup kotła na pellet w ramach Programu Czyste Powietrze. To szansa na dotację do 9 000 - nie więcej niż 45% kosztów - złotych w podstawowym poziomie dofinansowania. Natomiast w podwyższonym ta dotacja wynosi aż do 12 000 zł, ale nie więcej niż 60% kosztów. Aby uzyskać takie dofinansowanie musimy zakupić urządzenie, które legitymuje się obniżoną emisją zanieczyszczeń.

czytaj całość »
Różnica kosztów ogrzewania między gazem a pelletem

W warunkach klimatycznych, w jakich obecnie żyjemy, niemożliwością jest wybudowanie domu bez centralnego ogrzewania. Właśnie w tym momencie pojawia się pytanie, czym ogrzejemy nasz dom? Wbrew pozorom nie jest to łatwy wybór. Jeżeli porównamy ceny paliwa wykorzystywanego do ogrzewania naszych domów odpowiedź nasuwa się samoistnie, a mianowicie węgiel, który jest najtańszy.

czytaj całość »
Dyrektywa czyste powietrze z kotłami na pellet

Pellet są to granulaty uzyskane z trocin, wiórów i zrębków drzewnych, które są sprasowane pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu niewielka objętość (6 lub 8- milimetrowe granulki) zawierają w sobie sporo substancji, z której można uzyskać dodatkową ilość ciepła. Paliwo grzewcze dozowane jest do kotła automatycznie. Pellet rozpala się przez grzałki, które są uruchamiane automatycznie przez sterownik pieca. Kocioł na pellet wyposażony jest również w systemy gaszenia płomienia.

czytaj całość »
Nowoczesne kotły ecodesing z automatycznym podajnikiem

W dzisiejszych czasach coraz większą rolę odgrywa troska o środowisko naturalne. Niestety coraz wyższy poziom emisji spalin, a co za tym również idzie, szkodliwe zjawisko smogu, skłoniło Unię Europejską do wprowadzenia tak zwanej dyrektywy Ecodesign, która wskazuje wymogi, jakie musi spełniać nowoczesny sprzęt grzewczy.

czytaj całość »
Piece ekologiczne

Moda na ekologię w bardzo szybkim tempie dotarła na place budowy. Kiedy stajemy przed wyborem systemu ogrzewania, mamy na względzie nie tylko cenę grzejnika oraz paliwa do niego, ale także bardzo ważną dla nas ekologię, czyli brak szkodliwych produktów spalania. Jakie parametry techniczne powinien posiadać piec, aby zasłużyć na zaszczytne miano pieca ekologicznego?

czytaj całość »
Kotły pelletowe z nowoczesnymi palnikami KIPI

Coraz większą uwagę przywiązujemy do ekologii, dzięki temu właśnie piece węglowe są częściej zastępowane przez nowe technologie oraz paliwa stałe, które są zdecydowanie bardziej przyjazne dla otaczającego nas środowiska. Jednym z takich rozwiązań z całą pewnością są kotły na pellet, który jest paliwem opałowym powstałym w procesie sprasowania wszelkich odpadów drzewnych, takich jak na przykład trociny, wióry czy zręby.

czytaj całość »
Nowoczese kotły pelletowe z palnikiem KIPI

Pellet jest produktem grzewczym dostępnym w postaci granulatu. Powstaje on w wyniku sprasowania pod wysokim ciśnieniem rozdrobnionego drewna, trocin, słomy oraz pędów wierzby energetycznej. Jest to paliwo ekologiczne, a podczas jego spalania emisja substancji smolistych jest naprawdę bardzo niska. Kotły pelletowe należą więc do urządzeń spełniających najwyższe normy ekologiczne oraz stanowią zdecydowanie godną polecenia alternatywę dla pieców na węgiel, a nawet gaz.

czytaj całość »
Ekologiczne piece na ekogroszek

Kotły ekologiczne powstały w jednym bardzo ważnym celu, a mianowicie chodzi o zminimalizowanie emisji zanieczyszczeń produkowanych przez urządzenia centralnego ogrzewania. Działają one zgodnie z normą, która dokładnie określa zakres emisji zanieczyszczeń oraz sprawność. Te właśnie piece co znacząco ograniczają emisję spalin i w większości są zautomatyzowane. Nie wymagają więc dużej pracy, są łatwe do czyszczenia oraz działają przy użyciu specjalistycznych systemów. Największą zaletą kotłów ekologicznych jest ich nieprzyczynianie się do powstawiania smogu, zużywanie mniejszej ilości paliwa, ale również mało pracochłonna obsługa.

czytaj całość »
Bądź ekologiczny – wybierz kocioł 5 klasy z automatycznym podajnikiem!

Nieustannie zaostrzające się restrykcyjne normy w zakresie emisji szkodliwych gazów do atmosfery, wymagają od właścicieli oraz użytkowników systemów centralnego ogrzewania inwestycji w niskoemisyjne źródła ciepła. Do najczęściej wybieranych z całą pewnością należą bez kotły c.o., które spełniają wymogi 5 klasy na pellet oraz na ekogroszek. Oprócz tego, że są urządzeniami przystosowanymi do aktualnych norm i przepisów, wyróżniają się one także całkowicie bezproblemową obsługą jednocześnie generując bardzo wiele innych korzyści.

czytaj całość »
Walka ze smogiem – kotły 5 klasy są rozwiązaniem!

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce to niestety bardzo realny problem, który niesie za sobą dotkliwe konsekwencje. Wpływ smogu na zdrowie jest notowany na ogromną skalę, nie tylko w zakresie chorób układu oddechowego. Smog to sprytny i cichy zabójca, którego stanowczo powinniśmy się obawiać oraz skutecznie z nim walczyć. Czym zatem jest smog i jak z nim skutecznie walczyć?

czytaj całość »
Jak prawidłowo dobrać moc kotła?

Podczas projektowania domu, bardzo ważną decyzją jest dobór kotła o odpowiedniej mocy. Od tego czynnika uzależniona jest cena pieca oraz koszty jakie będziemy ponosić na ogrzanie naszego gospodarstwa. Czy dokładnie wiemy, jak poprawnie wybrać moc do metrażu pomieszczenia oraz potrzeb użytkowników?

czytaj całość »
Jak prawidłowo ustawić sterowniki w kotle klasy 5?

Od lipca 2018 możemy zakupić wyłącznie kotły klasy 5, czyli emitujące znacznie mniej szkodliwych pyłów do atmosfery. Natomiast w 2020 roku weszła w życie kolejna dyrektywa, czyli EcoDesign, która zaostrza jeszcze bardziej przepisy poprzez wprowadzenie wskaźnika sezonowej sprawności energetycznej. Kotły spełniające te wymagania kwalifikują się do dotacji "Czyste powietrze".
Urządzenia, które spełniają wyżej wymienione normy cechują się przede wszystkim wyższą sprawnością i łatwością obsługi, co przekłada się oczywiście na oszczędne ogrzewanie, ale również na komfort użytkowania. Obecnie w całym kraju dąży się do tego, aby takie ekologiczne kotły pojawiały się w polskich domach.

czytaj całość »
Zasady działania kotłów 5 klasy

Jeszcze do niedawna kotły podzielone były na trzy klasy 1, 2, 3, a każda z nich miała wyznaczone normy emitowanych zanieczyszczeń. Normy te były niestety tak łagodne, że kotły te popularnie nazywane są kopciuchami. W 2012 roku opracowano dodatkowe normy dla kotłów klasy 4 oraz 5. Dopuszczalne wielkości zanieczyszczeń obniżono w stosunku do ich poprzedników aż kilkakrotnie, ponieważ ma to przede wszystkim służyć poprawie stanu powietrza.

czytaj całość »
Kocioł na pellet VS kocioł na ekogroszek

Wybór sposobu ogrzewania oraz wybór pieca to bardzo ważna decyzja w trakcie budowy każdego domu. Wydatki, które ponosimy na ogrzewanie, stanowią największą część pośród kosztów użytkowania gospodarstwa jednorodzinnego. W związku z tym jeszcze przed rozpoczęciem etapu budowy domu warto przeanalizować różne sposoby na jego ogrzanie. Szczególną uwagę należy zwrócić na koszty zakupu urządzeń, koszty ich eksploatacji, jak i komfort ich użytkowania. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się kotły na ekogroszek oraz kotły na pellet. Poniżej przedstawimy ich zalety.

czytaj całość »
Eksploatacja kotłów klasy 5

Obecnie w Polsce realizowany jest program ‘’Czyste Powietrze’’, który ma na celu poprawę powietrza w Polskich miastach. Dlatego od lipca 2018 roku na naszym rynku możemy zakupić tylko kotły piątej klasy, które emitują nie tylko mniej zanieczyszczeń, ale również są sprawniejsze oraz łatwiejsze w obsłudze.

czytaj całość »
Co to jest Ecodesigne?

Od lipca 2018 na rynku oferowane są tylko kotły 5 klasy, które emitują znacznie mniej szkodliwych pyłów do atmosfery. W 2020 roku weszły w życie kolejne wytyczne, czyli EcoDesign, który jeszcze bardziej zaostrzy przepisy, wprowadzając wskaźnik sezonowej sprawności energetycznej. Kotły spełniające te wymagania kwalifikują się do dotacji "Czyste powietrze".

czytaj całość »
do góry
Mobilny doradca
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl