Produkujemy Kotły Centralnego Ogrzewania
Zaloguj się Zarejestruj się
PL CZ
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
DARMOWA DOSTAWA KOTŁÓW
NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.
+48 509 79 89 79
biuro@kotly-mocek.pl
MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

KOCIOŁ C.O. Z PODAJNIKIEM BATORY(MOC-EKO PLUS) 7.5 - 25 kW - 5 klasa/Ecodesigne

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 13 300,00 zł 13300.00
Typ podajnika MOC-EKO PLUS
Dmuchawa DM80
Pojemność zbiornika 200 KG
Palenisko awaryjne BRAK
Paliwo WĘGIEL BŁĘKITNY SORTYMENT EKOGROSZEK
Podajnik ŻELIWNY BATORY PLUS
Sterownik BRAGER 640/740/760 / IRYD / JOKER DS3P WIFI
Sprawność >90%
Blacha 6 MM
Typ: ŚLIMAKOWY
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.27529 (Ilość ocen: 0)
Producent: Mocek
Kod produktu: D1EA-84583

Opis

* Ważna informacja * od 01.06.2019 w cenie kotła serii MOC-EKO PLUS w podstawie do wyboru rozbudowany sterownik Oxi Bord 760 lub Iryd RTZ PID z obsługą siłownika zaworu mieszającego.

 

Budowa

Palenisko kotła zostało oddzielone od części konwekcyjnej(wymiennika) żeliwną płytą na której umiejscowiony został żeliwny katalizator spalin, oczyszczone spaliny zostają skierowane do części konwekcyjnej kotła wyłącznie przez katalizator w związku z czym proces spalania przebiega w ściśle określonych warunkach. Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać wysoką sprawność kotła oraz czyste spaliny. Jest to jeden z nie wielu kotłów na rynku, który spełnia wymogi normy PN-EN-303-5:2012 oraz EKODESIGNE przy jednoczesnym zachowaniu konstrukcji górno-kanałowej (4 kanały konwekcyjne, bardzo proste i szybkie czyszczenie wyłącznie od przodu kotła). Ogromną zaleta kotła jest brak uciążliwych w eksploatacji wkładów ceramicznych. Kocioł został wyposażony w wysokiej jakości palnik w całości wykonany z żeliwa serii BATORY PLUS. Jedno załadowanie zasobnika paliwem wystarcza na około 7 dni pracy kotła w zależności od zapotrzebowania na ciepło, temperatury zewnętrznej, wielkości i ocieplenia budynku oraz kaloryczności opału. Przy zakupie kotła Moc-Eko PLUS można starać się o dofinansowanie na modernizacje kotłowni.

Zalety :

Zgodny z Dyrektywa Parlamentu Europejskiego EKODESIGNE

Spełnia wymogi 5-klasy wg normy PN-EN-303-5:2012

Wysoka Sprawność energetyczna >90 %

Łatwe czyszczenie - wyłącznie z przodu kotła 

Prosta konstrukcja górno-kanałowa

Brak uciążliwych wkładów ceramicznych

Palnik wykonany w całości z żeliwa serii BATORY PLUS

Długi okres gwarancyjny 60 miesięcy 

Grubość blachy 6 mm

Blacha kotłowa

Zbiornik na opał 200 kg

Wysokiej jakości izolacja ceramiczna

Uniwersalne drzwiczki kotła

 

Konfiguracja :

 

 

 

 

Całkowicie żeliwny palnik serii Batory PLUS : Najdłuższa gwarancja palnika na polskim rynku (36 miesięcy łącznie z reduktorem i silnikiem) 

 

 

 

Jest to wielopaliwowy palnik z okrągłą dyszą spalania.

Wszystkie elementy palnika wykonane są z żeliwa – również ślimak. Nie posiada on żadnych elementów stalowych, dzięki czemu charakteryzuję się bardzo długą żywotnością.

Jego cecha charakterystyczna jest ślimak z przeciw uzwojeniem, co umożliwia transport paliw o różnych granulacjach wprost do komory spalania. Dzięki wielomiesięcznym badaniom w laboratorium dobrano optymalny sposób rozprowadzania powietrza, który pozwala na uzyskanie bardzo dobrych parametrów spalania oraz ekonomiczną pracę kotła.

Wysokie ciśnienie powietrza w komorze spalania zapobiega nie dopalania się opału i przesypywaniu nie spalonego paliwa do popielnika. Wykorzystując paliwo dobrej jakości nie występuje efekt “spiekania” co również wpływa pozytywnie na pracę kotła.

W naszych kotła montujemy wyłącznie podajniki w całości żeliwne z żeliwnym ślimakiem, na załączonych zdjęciach przekroje podajnika pokazujące grubość ścianek i jakość wykonania.

Elementy zagrożone przepaleniem lub ścieraniem zostały dodatkowe pogrubione. Palnik Batory PLUS jest praktycznie niezniszczalny, nie jest to produkt na którym oszczędzano materiały, świadczy o tym jego waga - 98 kg.

Gruby ślimak, odporny na ścieranie oraz pękanie. Szeroka ramka mocująca zbiornik, przygotowana mufa do montażu "strażaka".

W napędzie zastosowana przekładnia żeliwna, polskiego producenta - wykonana bardzo solidnie - z najwyższej jakości materiałów. W galerii przedstawiamy poszczególne elementy palnika

 

Budowa palnika Batory
 • Odpowiednie rozmieszczenie otworów napowietrzających w dyszy pozwala na równomierne spalanie paliwa na całej długości retory. Grubość ścianki dyszy spalania do 25 mm.


 • Żeliwna obudowa podajnika, retorta oraz rura podająca. Grubość ścianek do 12-14 mm. Dopasowane elementy żeliwne gwarantujące wytrzymałość na ścieranie i wysokie temperatury. Dzięki obróbce CNC uzyskujemy powtarzalność produktu i dokładność. Garantuje to długotrwałą i bezproblemową obsługę podajnika, a także ewentualny serwis.

 • Możliwość zamontowania strażaka.
  Dowiedz się więcej >

 • Szeroka ramka montażowa zbiornika zasypowego zapobiegająca zawieszaniu paliwa.

 • Jendnolity odlew ślimakapoddany obróbce CNC pozwala na precyzyjne dawkowanie i transport paliwa do retorty o średnicy granulacji do 4 cm. Żeliwny ślimak odlany jako jeden element zapewnia mu wysoką wytrzymałość oraz odporność na ścieranie.

 • Zastosowanie wysokiej jakości motoreduktora żeliwnego. Bardzo dobra i sprawdzona konstrukcja.

  Umieszczam zdjęcie przekroju przekładni w celu ukazania jakości wyrobu. Motoreduktor obowiązuje 3-letnia gwarancja.

 • Elektryczny silnik o mocy 0,9 kW. Opcjonalnie możliwość zastosowania biegu wstecznego oraz elektrycznej zawleczki.

 • Produkt jest zgłoszony do urzędu patentowego.

 

WYMIARY PALNIKA BATORY PLUS
 

DmuchawA DM80

Dmuchawy DM80 oparte są na silniku z wirnikiem wewnętrznym i zamontowanym na nim metalowym wirnikiem promieniowym.

Dmuchawa może być zasilana przez gniazdo komputerowe lub kabel zasilający zakończony gniazdem komputerowym lub sznur przystosowany do przyłączenia w zaciskach. Przewód wychodzi z puszki elektrycznej zamocowanej przy silniku. Dmuchawa może być zamocowana w każdej pozycji.

IRYD RTZ PID KOLOR

OPIS PODSTAWOWY

IRYD RTZ Pid Fuzzy Logic KOLOR jest regulatorem przeznaczonym do kontroli pracy kotła CO z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym (z czujnikiem położenia podajnika). Regulator steruje rozbudowaną instalacją grzewczą. Specjalnie zaprojektowane menu umożliwia stopniowe uaktywnianie kolejnych funkcji oraz możliwości regulatora.

Regulator ten posiada specjalny algorytm pracy pid fuzzy logic, który po określeniu przez użytkownika maksymalnej i minimalnej mocy kotła potrafi w sposób płynny dobierać odpowiednie dawki opału w zależności od obciążenia instalacji oraz rodzaju opału. Regulator steruje w sposób ciągły pracą dmuchawy dobierając do danej prędkości dmuchawy odpowiednią ilość opału. Ponadto wersja ta wyposażona jest w dodatkowy algorytm pid wpływający na temperaturę spalin regulujący moc kotła tak aby wartość temperatury spalin nie przekraczała maksymalnej zadanej przez użytkownika. Te nowoczesne algorytmy sterowania pozwalają zaoszczędzić na ilości spalanego opału, a co za tym idzie ma to korzystny wpływ na środowisko naturalne.

FUNKCJE

 • płynne sterowanie obrotami dmuchawy
 • sterowanie podajnikiem z możliwością wycofania przy zacięciu (dostępne tylko w przypadku podajnika tłokowego)
 • sterowanie pompą obiegową CO
 • sterowanie pompą ładującą zasobnik CWU
 • sterowanie drugim obiegiem grzewczym - pompą mieszacza lub pompą instalacji podłogowej
 • sterowanie siłownikiem zaworu mieszającego
 • sterowanie pompą cyrkulacyjną, która może być używana w obiegu cyrkulacji CWU lub cyrkulacji CO
 • obsługa dwóch PILOTÓW lub termostatów pokojowych (dwa niezależne obiegi)
 • możliwość sterowania pogodowego temperaturą kotła jak i obiegiem mieszacza*
 • sterowanie tygodniowe obiegu CO, mieszacza/podłogi, CWU, cyrkulacji CWU
 • tryby pracy ZIMA, LATO, PRIORYTET CWU, BRAK CWU
 • 5 zestawów programowalnych parametrów pomiędzy którymi można przełączać się podczas użytkowania regulatora
 • obsługa czujnika otwarcia pokrywy kosza
 • algorytm zliczający ilość spalanego opału
 • dodatkowy algorytm pid monitorujący temperaturę spalin*
 • funkcja anty zamarzania poniżej 5°C
 • funkcja antystop zapobiegająca zastanie pomp
 • *czujnik pogodowy i czujnik spalin należy zakupić osobno.

Sterownik Brager 760

Automatyka kotłowa OXI BORD 760 to zaawansowane urządzenie przeznaczone do współpracy z kotłami wyposażonymi w system automatycznego podawania paliwa. Regulator cechuje oryginalny design oraz przejrzysty i kolorowy wyświetlacz, który wraz z innowacyjnym podejściem do budowy interfejsu obsługi wyznacza nowe standardy na rynku urządzeń przeznaczonych do nadzorowania procesu spalania w kotłach. OXI BORD 760 w swojej podstawowej wersji potrafi w pełni sterować pracą rozbudowanej instalacji grzewczej wyposażonej w pompę CO, pompę CWU, kompletny moduł zaworu mieszającego wraz z pompą zaworu oraz pompą cyrkulacyjną. Automatyka pozwala na precyzyjną regulację instalacji grzewczej zarówno w trybie pogodowym z wykorzystaniem krzywych grzewczych jak i w trybie czasowym, który umożliwia niezależne nastawy czasowe dla wszystkich obsługiwanych modułów. Urządzenie nie tylko reguluje pracą kotła i instalacji, ale również dba o bezpieczeństwo i wygodę obsługi dzięki takim funkcjom jak: ochrona przed Legionellą, kontrola ilości pozostałego opału, Anty Stop czy funkcji ochrony przed zamarznięciem. Automatyka wchodzi w skład całego systemu firmy BRAGER, dzięki czemu możliwa jest jej rozbudowa o obsługę 4 dodatkowych obiegów grzewczych wyposażonych w zawory mieszające, pompy zaworów i termostaty zewnętrzne. Dodatkowo system można poszerzyć o panele zdalne firmy BRAGER oraz moduł do obsługi układu przez Internet.

Najważniejsze zalety regulatora:

 • Duży kolorowy wyświetlacz TFT
 • Obsługa dwóch rodzajów podajników (tłokowy/ślimakowy)
 • Obsługa pompy CWU
 • Obsługa pompy C.O
 • Obsługa wentylatora
 • Płynna regulacja obrotów wentylatora
 • Obsługa do 5 pomp zaworów
 • Sterowanie do 5 zaworów mieszających
 • Obsługa do 5 termostatów zaworów
 • Wyjście uniwersalne napięciowe
 • Obsługa zegara
 • Strefy czasowe
 • Ochrona przed Legionellą
 • Sterowanie pogodowe
 • Zewnętrzny czujnik temperatury
 • Obsługa termostatu pokojowego kotła
 • Obsługa zabezpieczenia STB
 • Możliwość obsługi urządzenia przez Internet
 • Przejrzyste menu
 • Tryb lato zima CWU
 • Pomiar kontroli ilości paliwa
 • Tryb wielojęzykowy
 • Prosta, intuicyjna obsługa
 • Możliwość rozbudowy
 • Tryb instalatora

MEDIA BORD 200 - MODUŁ INTERNETOWY (+450 ZŁ) - DODATEK DO BRAGER 640/760

Moduł MEDIA BORD 200 jest nowoczesnym modułem Internetowym, który rozszerza możliwości systemu o zdalny dostęp i kontrolę wszystkich urządzeń posiadanych przez Użytkownika przez komputer, telefon czy tablet.

 

Możliwości komunikacyjne MEDIA BORD 200 umożliwiają zarówno przewodowy jak i bezprzewodowy sposób podłączenia do Internetu. Oprócz dedykowanego portu RJ45, które pozwala na przewodowe połączenie z dowolnym routerem, moduł został wyposażony w moduł WIFI, który dzięki antenie zewnętrznej umożliwia połączenie nawet z trudno dostępnych miejsc.

 

Urządzenie zostało wyposażone w dodatkową kartę pamięci, która gwarantuje ciągłość aktualizacji danych przechowywanych na serwerze, nawet w przypadku dłuższej utraty połączenia Internetowego.

Jednocześnie moduł pełni funkcję portu rozszerzeń dla urządzeń firmy BRAGER, pozwalając na jednoczesne podłączenie do trzech urządzeń pracujących w sieci BRAGER.

 

Do zdalnej obsługi i kontroli wszystkich urządzeń służy zarówno strona internetowa www.bragerconnect.com jak i bezpłatna aplikacja na urządzenia z systemem Android - Bragerconnect.

 

Zdalna kontrola pracy kotła przez Internet

Zdalna kontrola kompletnej instalacji grzewczej

Kontrola stanów alarmowych

Podgląd stanu pracy poszczególnych urządzeń

Możliwość przewodowego podłączenia z siecią Internet

Możliwość bezprzewodowego podłączenia z siecią Internet poprzez wbudowany moduł WIFI 802.11 b/g/n

Dodatkowa karta pamięci rejestrująca pracę urządzeń w przypadku braku połączenia z Internetem

Zewnętrzna antena WIFI, umożliwiająca wzrost zasięgu komunikacji radiowej

Bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne: BRAGERCONNECT

Możliwość obsługi poprzez stronę Internetowa www.bragerconnect.com z siecią Internet poprzez wbudowany moduł WIFI 802.11 b/g/n

TERMOSTAT POKOJOWY RIDO 120 (+ 120 ZŁ)

Termostat pokojowy  przeznaczony jest do kontrolowania temperatury znajdującej się w pomieszczeniu poprzez włączanie i wyłączanie przypisanej do urządzenia pompy obiegowej. Dodatkowo posiada funkcje zdalnego panelu, dzięki któremu możliwa jest zmiana temperatury nastawy obiegu grzewczego. Termostat posiada duży wyświetlacz lcd oraz przyciski w technologii pojemnościowej.

Urządzenie przystosowane jest do montażu na ścianie bez konieczności podłączanie dodatkowego zasilania. Małe gabaryty regulatora i stonowana kolorystyka sprawiają, że termostat doskonale wpisuje się w wystrój pomieszczeń mieszkalnych.Termostat współpracuje z każdą automatyką firmy BRAGER. Połączenie  między regulatorem na kotle a termostatem realizowane jest poprzez przewodowe połączenie z wykorzystaniem 4 żyłowego przewodu.

 

Sterowanie temperaturą pokojową w oparciu o temperaturę powietrza

Możliwość zmiany temperatury nastawy wybranego obiegu grzewczego

Sygnalizacja wystąpienia alarmów

Podgląd na temperaturę kontrolowanego obiegu grzewczego

Wyświetlacz LCD

Małe gabaryty urządzenia

Wbudowany czujnik temperatury

Przyciski w technologii pojemnościowej

Urządzenie zasilane bezpośrednio z regulatora zamontowanego na kotle

Pilot G (160 zł ) - dodatek do IRYD/Titanic

OPIS PODSTAWOWY

Zdalny panel sterujący PILOT G jest nowoczesnym i funkcjonalnym urządzeniem współpracującym z regulatorami firmy PROND wyposażonymi w gniazdo rj12 do podłączenia zdalnego sterowania, a zarazem jest następcą zdalnego panelu sterującego PILOT R. PILOT G umożliwia zdalny podgląd pracy urządzeń typu podajnik, dmuchawa czy pompa CO. Ponadto umożliwia zdalną zmianę nastawy kotła/obiegu, zmianę nastawy CWU oraz posiada funkcję termostatu pokojowego (wyłączanie pompy obiegowej gdy pomieszczenie zostanie dogrzane). Posiada wbudowane strefy czasowe (programowanie temperatury dla całego tygodnia).

FUNKCJE

 • wbudowane strefy czasowe dla całego tygodnia
 • zdalne sterowanie temperaturą kotła/obiegu grzewczego
 • zdalne sterowanie nastawa ciepłej wody użytkowej CWU
 • podgląd pracy urządzeń typu podajnik, dmuchawa, pompa
 • podgląd temperatury na zewnątrz (gdy do regulatora na kotle podłączony jest czujnik pogodowy)
 • sterowanie temperatura pomieszczenia (funkcja termostatu pokojowego)
 • wyświetlanie alarmów
 • obsługa dwóch PILOTÓW lub termostatów pokojowych (dwa niezależne obiegi)
 • sygnalizacja dźwiękowa alarmów (możliwość włączenia lub wyłączenia dźwięków)
 • możliwość zaprogramowania dodatkowego alarmu po przekroczeniu zadanej temperatury
 • możliwość obniżenia nastawy kotła/obiegu grzewczego w momencie osiągnięcia temperatury w pomieszczeniu
 • podgląd temperatury kotła
 • podgląd temperatury pomieszczenia
 • kontrola braku opału
 • czytelny wyświetlacz LCD
 • blokada klawiszy
 • łatwe w obsłudze menu
 • łatwy montaż (przewód w zestawie z PILOTEM)

Pilot R (+100 ZŁ) – dodatek do Iryd/Titanic 

Pilot R zwiększa komfort obsługi regulatorów naszej firmy. Współpracuje z regulatorami wyposażonymi w gniazdo RJ12: Yeti, Argon, Radon, Proton, Proton Pid, Krypton, Titanic. Umożliwia transmisję w standardzie do 50 m (przy zastosowaniu zewnętrznego zasilacza transmisja do 200 m).

OPIS PODSTAWOWY

Zdalny panel sterujący PILOT R jest funkcjonalnym urządzeniem współpracującym z regulatorami firmy PROND wyposażonymi w gniazdo RJ12 do podłączenia zdalnego sterowania. PILOT R umożliwia zdalny podgląd pracy urządzeń typu podajnik, dmuchawa czy pompa CO. Ponadto umożliwia zdalną zmianę nastawy kotła/obiegu, oraz posiada funkcję termostatu pokojowego (wyłączanie pompy obiegowej gdy pomieszczenie zostanie dogrzane).

FUNKCJE

 • zdalne sterowanie temperaturą kotła/obiegu grzewczego
 • podgląd pracy urządzeń typu podajnik, dmuchawa, pompa
 • sterowanie temperatura pomieszczenia (funkcja termostatu pokojowego)
 • wyświetlanie alarmów
 • sygnalizacja dźwiękowa alarmów (możliwość włączenia lub wyłączenia dźwięków)
 • możliwość zaprogramowania dodatkowego alarmu po przekroczeniu zadanej temperatury
 • możliwość obniżenia nastawy kotła/obiegu grzewczego w momencie osiągnięcia temperatury w pomieszczeniu
 • podgląd temperatury kotła
 • podgląd temperatury pomieszczenia
 • kontrola braku opału
 • czytelny wyświetlacz LED
 • łatwe w obsłudze menu
 • łatwy montaż (przewód w zestawie z PILOTEM)
 • dostępny w różnej wersji językowej

PILOT G RF - BEZPRZEWODOWY (+ 260 ZŁ )

Zdalny panel sterujący PILOT G RF jest nowoczesnym bezprzewodowym urządzeniem współpracującym z regulatorami firmy PROND wyposażonymi w gniazdo rj12 do podłączenia zdalnego sterowania, a zarazem jest rozwinięciem zdalnego panelu sterującego PILOT G. Panel umożliwia zdalny podgląd pracy urządzeń typu podajnik, dmuchawa czy pompa CO. Ponadto umożliwia zdalną zmianę nastawy kotła/obiegu, zmianę nastawy CWU oraz posiada funkcję termostatu pokojowego (wyłączanie pompy obiegowej gdy pomieszczenie zostanie dogrzane). Posiada wbudowane strefy czasowe (programowanie temperatury dla całego tygodnia)

FUNKCJE:

 • komunikacja bezprzewodowa
 • możliwość podłączenia do 4 PILOTÓW do jednego odbiornika
 • wbudowane strefy czasowe dla całego tygodnia
 • zdalne sterowanie temperaturą kotła/obiegu grzewczego
 • zdalne sterowanie nastawa ciepłej wody użytkowej CWU
 • podgląd pracy urządzeń typu podajnik, dmuchawa, pompa
 • podgląd temperatury na zewnątrz (gdy do regulatora na kotle podłączony jest czujnik pogodowy)
 • sterowanie temperatura pomieszczenia (funkcja termostatu pokojowego)
 • wyświetlanie alarmów
 • sygnalizacja dźwiękowa alarmów (możliwość włączenia lub wyłączenia dźwięków)
 • możliwość zaprogramowania dodatkowego alarmu po przekroczeniu zadanej temperatury
 • możliwość obniżenia nastawy kotła/obiegu grzewczego w momencie osiągnięcia temperatury w pomieszczeniu
 • podgląd temperatury kotła
 • podgląd temperatury pomieszczenia
 • kontrola braku opału
 • czytelny wyświetlacz LCD
 • budzik
 • blokada klawiszy
 • łatwe w obsłudze menu
 • łatwy montaż

Opinie o produkcie (0)

do góry
Mobilny doradca
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl